СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ ВСУСПІЛЬНОМІ ЖИТТІ ТА ЕКОНОМІЦІ
Написав Деканат факультету бізнесу
Четвер, 28 вересня 2017, 19:08

21764989 1424447000925181 6009208288972001209 nОдин із способів виховання відповідальності в майбутніх підприємців полягає в тому, щоб навчити їх азам правильного життя в системі сімейних цінностей, навчити їх слухати, розуміти членів сім’ї, бачити естетику в сімейному спілкуванні та отримувати від цього задоволення й заряд енергії на продуктивну працю.

Сім’я є хорошим індикатором надійності, а надійність – важлива риса ділової людини. Зрештою справжня сім’я не допускає появи спекулятивних прагнень, не породжує корупційних дій, а формує надійний тил і виступає хорошим мотиватором. Майбутнім фахівцям у сфері підприємницької діяльності важливо розуміти не лише основи бізнесу, розбиратися у викликах ринкового середовища, але й дізнаватися більше важливих речей, що роблять комфортним перебування людини в цьому світі. Етика сучасних бізнесових відносин у нашій країні не повинна бути такою, якою вона є нині. Все може бути інакшим (кращим), якщо ми будемо враховувати традиційні національні неформальні інститути та підтримувати розвиток інституцій, що їх виражають.

Сім’я – важлива соціальна інституція. Розуміння цього дозволяє поліпшувати підготовку фахівців на факультеті бізнесу, адже окрім професійних компетенцій молоді люди – майбутні фахівці, отримують можливості розширення загальних світоглядних позицій. Успішна людина (успішний фахівець) – це, насамперед, людина сімейна, міцно зв’язана узами кохання, поваги й обов’язку зі своїми рідними. Тому імплементація сімейних цінностей в систему професійної підготовки важлива.

Традиційно у вересні відбулася зустріч студентів першого курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» факультету бізнесу із сімейними тренерами, представниками центру сімейного життя – Оленою Лозою та Олегом Лозою. Зустріч проходила в контексті розгляду теми «Суть та структура суспільних відносин. Механізм реалізації інтересів» дисципліни «Вступ до спеціальності». Тренери провели цікавий тренінг на тему «Міцна сім’я – не випадковість». Особливий шарм полягав у тому, що всі моменти налагодження міцних сімейних стосунків гості наводили на прикладі власного подружнього досвіду, де вистачало місця всіляким перипетіям.

Студенти дізналися про сумну статистику розлучень в Україні. Так, офіційний відсоток розлучень подружніх пар складає 62, а неофіційна статистика свідчить про 72%. Це найгірша ситуація серед усіх європейських країн.

Тож тренери акцентували увагу на основних моментах, що сприяють побудові міцних сімейних стосунків – здатність особистості посвятити себе сім’ї, розвиток вміння проводити час разом, навчитися виражати цінності, бути відкритим до спілкування, вміння знаходити компроміс у вирішенні конфліктів, здатність цінувати вічне – духовна посвята особи. Наприкінці зустрічі студенти могли обмінятися своїми баченням успішної сім’ї з запрошеними лекторами.