СНІД – ХВОРОБА БАЙДУЖИХ
Виховна робота

iUU8uQEYjvUЗ нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається щорічно 1-го грудня, на факультет бізнесу було запрошено лікаря-педіатра Волинського обласного центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом Олександру Миколаївну Дяченко. Зустріч відбулася 29 листопада й була організована для студентів третього та першого (скороченого) курсів факультету бізнесу та факультету обліку і фінансів.

Нині в нашій країні спостерігається гостра епідеміологічна ситуація щодо ВІЛ/СНІДу. Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІДу. Щодня приблизно 50 осіб дізнаються про свій ВІЛ-позитивний статус. У нашій області офіційно зареєстровано 1200 пацієнтів. Сумно, адже серед них біля 40 осіб – діти.

СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему). Головна особливість ВІЛ-інфекції полягає в переважному ураженні імунної системи людини, внаслідок чого організм стає беззахисним перед іншими захворюваннями на фоні низького імунітету. Людина, що живе з ВІЛ, із часом починає хворіти частіше, ніж зазвичай. Якщо раніше СНІД виникав через 10–15 років після зараження ВІЛ, то нині вірус став агресивнішим й проявляється через 2–3 роки.

Захід проходив у форматі відкритого діалогу студентів та лікаря. Лікар Дяченко була приємно здивована обізнаністю студентів про шляхи передачі вірусу, але все таки акцентувала увагу на тому, що ВІЛ від однієї людини до іншої зазвичай поширюється: статевим шляхом (65% випадків передачі вірусу здійснюється таким чином); парентеральним (через кров) та від ВІЛ-інфікованої матері дитині під час вагітності, пологів або при грудному вигодовуванні. Саме в спермі, крові та грудному молоці міститься найбільша концентрація ВІЛ. ВІЛ, за словами лікаря, є нестійким вірусом, адже він втрачає свою активність після дії на нього 70% розчину спирту, а також його легко знищують дезинфікуючі засоби. Він також гине при кип'ятінні. Під час розповіді Олександри Миколаївни також було акцентовано увагу й на важливості антиретровірусної терапії, як способу стримування розмноження вірусу імунодефіциту людини. Така терапія дозволяє надовго продовжити термін життя з ВІЛ-інфекцією, а також призупиняє розвиток СНІДу.

Загалом проведений захід важливий не лише в контексті відзначення чергової дати чи пропагування здорового способу життя, він покликаний імплементувати в життєві устої молодої людини морально-етичні принципи поведінки. Саме через знання та небайдужість профілактики недуги можна зупинити її поширення та здолати остаточно.

Юрій Фесіна,

заступник декана факультету бізнесу

Поділись з друзями