СТУДЕНТАМ РОЗПОВІЛИ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС В ІНТЕРНЕТІ
Навчання
Написав Надія Хвищун
Вівторок, 07 березня 2017, 20:49

17198295 879366362214446 1179992670 n7 березня до першокурсників факультету бізнесу Луцького НТУ завітав директор компанії «Укрбізнес» Валентин Цейко. Підприємець розповів молоді про реалії ведення бізнесу в Україні та про сучасні тенденції у цій сфері.

Організував зустріч професор кафедри менеджменту та маркетингу Тарас Божидарнік. «Ми продовжуємо добрі традиції – запрошувати на заняття з відповідних тем успішних особистостей, людей, що безпосередньо беруть участь в процесах, які ми вивчаємо», – зазначив викладач.

17198261 879365718881177 1816480623 nВаленин Цейко – директор і власник порталу «Укрбізнес» – займається улюбленою справою вже більше 14-ти років. Хоч і починав, зізнається, як і більшість підприємців – з невизначеності вибору, здобуття двох освіт (медична та юридична) та тривалої роботи в якості найманого працівника у великій компанії. Як свідчить цей приклад, для наполегливих та старанних людей немає нічого неможливого.

«Я постійно вчуся, спілкуюся з різними успішними людьми. Це ж раджу робити і молоді, яка бачить себе підприємцями: комунікуйте, набирайтесь позитивного досвіду, адже це допоможе визначитись із нішею вашої діяльності, – розповідає Валентин Цейко. – Проте Луцьк – слабке місто для так званих «бізнес-тусовок». Навіть Рівне сильніше за нас в цьому плані. Тому не гайте часу, щодня використовуйте всі наявні можливості, адже знання дуже швидко старіють».

17198883 879366725547743 1603288225 nПід час зустрічі студенти дізналися про тонкощі конкурентної боротьби на українському бізнес-ринку, про причини переходу підприємств в онлайн-комерцію та яку роль при цьому відіграють компанії на зразок «Укрбізнесу». У відповідь молодь цікавилася оптимальним вибором діяльності для початківців, методами ефективної реклами тощо.

Та найбільше студенти прагнули дізнатися про те, якими рисами має бути наділений успішний підприємець. «Часто прийнято говорити про «підприємницьку жилку» – сукупність якостей, які є з народження, які культивуються в сім’ї і розвиваються у дорослому віці. Це наполегливість, витривалість, екстравертність, хороше здоров’я, бажання не боятися відкривати нове», – зазначає Валентин Цейко. Таких негативних рис як скупість та зажерливість гість радить уникати, адже підприємцю вони не тільки завадять, а й призведуть до краху.

17160936 879365602214522 466290325 nНасамкінець директор «Укрбізнесу» поділився японською мудрістю Соічіро Хонди – японського інженера та підприємця, засновника компанії «Honda Motor». «Успіх – це тільки 1 відсоток вашої роботи, а інші 99 відсотків – це невдачі», вважають японці. Але українці переконані навпаки, тому так швидко здаються, так довго виношують ідеї або ж після невдачі беруться за абсолютно нове. Постійно навчайтесь, і нехай ваш мозок завжди веде вперед – до успіху!».

Галина Мартинюк