«УКРАЇНА В СИСТЕМІ КОЛЕКТИВНОЇ БЕЗПЕКИ»
Навчання

2 small 268 жовтня 2015 року, на запрошення к.е.н., доцента кафедри економічної теорії та міжнародної економіки Оксани Урбан, студенти факультету бізнесу та факультету обліку та фінансів прослухали лекцію на актуальну в наш час тему «Україна в системі колективної безпеки». Лектор – Ігор Тодоров – український науковець, доктор історичних наукпрофесор кафедри країнознавства факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу Ужгородського національного університету (а до 2014 року – професор Донецького національного університету), заступник голови Координаційної ради  Громадської ліги «Україна-НАТО», голова євроатлантичної секції ВНГО  Українська асоціація європейських студій.

2 small 27Під час свого виступу запрошений наголосив на актуальності питання безпеки України у зв’язку із зовнішньою агресією з боку Російської Федерації, що триває вже понад рік. Пропрацювавши довгий час в Донецькому національному університеті, Ігор Ярославович також повідомив про теперішню ситуацію в Донецьку, історію його окупації та створення так званої ДНР.

Науковець зазначив: «Сьогоднішні події в Україні (в АР Крим та на сході країни) свідчать про руйнацію системи міжнародного права та безпеки. В світі існує єдина ефективна система колективної безпеки – Євроатлантичний Альянс (НАТО), яка, нажаль, є неідеальною. Недивлячись на те, що Україна не є членом НАТО, проте вона є єдиною країною-партнером НАТО, що бере участь у всіх основних поточних миротворчих місіях під її проводом. Так, українські миротворці були задіяні у виконанні завдань у складі Міжнародних сил безпеки в Косово, Тренувальної місії НАТО в Іраку, Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (МССБ). Також Україна є учасницею антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля».

В ході лекції студенти економічних спеціальностей мали можливість ознайомитися з історією створення та діяльності НАТО, стану відносин України з НАТО, зі змістом ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО) тощо. Студенти активно включилися до обговорення питань зазначеної проблематики.

Наприкінці зустрічі гість відповів на запитання молоді, а саме: чи нададуть Україні реальну допомогу дружні до України країни-члени НАТО; яким є ставлення мешканців міста Донецька, зокрема студентів ДНУ до України та подій на Сході; як пан Ігор відноситься до змін до Конституції щодо централізації та особливого статусу Донбасу; якими він бачить перспективи щодо членства України в НАТО тощо.

Анжела Ніколаєва,
доцент кафедри фінансів

Поділись з друзями