Стратегічний менеджмент очима успішного волинського менеджера
Навчання
Неділя, 20 вересня 2015, 19:00

korsak 319 вересня 2015 року відбулася чергова зустріч студентів факультету бізнесу з цікавими людьми, які досягли значних професійних успіхів у житті. Цього разу на запрошення декана факультету бізнесу, д.е.н., проф. Тараса Вікторовича Божидарніка, до студентів завітав голова Ради директорів групи компаній “VolWest Group”, доктор економічних наук Віктор Іванович Корсак.

Зустріч із відомим волинським бізнесменом та науковцем проходила у форматі лекції-діалогу “Стратегічний менеджмент очима менеджера”. Пан Віктор, поєднуючи теоретичні та прикладні засади стратегічного менеджменту, доводив важливість своєчасного та компетентного визначення місії, бачення, стратегічних цілей та завдань для різних суб’єктів господарювання. Це, на його думку, дасть змогу обґрунтовано підійти до вибору стратегій розвитку підприємств, установ, організацій різних розмірів та форм власності й створити сприятливі умови для імплементації таких стратегій.

Під час лекції Віктор Іванович наголосив, що особливу увагу в стратегічному менеджменті слід приділяти аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища суб’єктів господарювання. Адже це дасть змогу не лише дослідити їх конкурентні переваги та слабкі сторони, але й визначити конкурентні сили, що діють на те чи інше підприємство, установу чи організацію, можливості й загрози, які існують у відповідній галузі або на відповідному ринку, що в сукупності буде слугувати передумовою правильного проведення SWOT – аналізу.

korsak 1

Для підтвердження згаданих концептуальних положень стратегічного менеджменту пан Віктор ділився власним практичним досвідом, наводив приклади на групі компаній “VolWest Group”, яка, в свою чергу, об’єднує мережу торгівельних супермаркетів “Наш край”, дистрибуційну компанію “SMART Logistics”, спортивно-розважальний комплекс “Адреналін Сіті”, Шацький молокозавод, радіо та газету “Сім'я і Дім”, піцерію “Тарантелла”, компанію з продажу теплового, холодильного і кліматичного обладнання “Техно Модуль”, Демидівський консервний завод (ТМ “Щедрий кухар”) та вендінг компанію “Кава Груп”.

На власному життєвому прикладі та кар’єрному рості Віктор Іванович поділився зі студентською аудиторією секретами професійного успіху. Зокрема, під час проведення лекції пан Віктор акцентував увагу на важливості саморозвитку й самореалізації особистості, активізації розвитку лідерських якостей та бізнесової креативності. На думку В. Корсака, щоб бути успішними бізнесменами, потрібно зосереджуватись на двох аспектах – лідерство та інновації.

korsak 2Слід відмітити, що зустріч відбувалась у рамках конструктивного діалогу, а презентація доповіді пана Віктора викликала жваву дискусію не лише серед студентів, але й серед присутніх на лекції викладачів факультету бізнесу, які мали змогу задати гостеві питання стосовно доцільності вибору та імплементації різних видів стратегій та отримали вичерпні відповіді від лектора.

На завершення зустрічі декан факультету бізнесу Тарас Божидарнік, завдяки якому і відбулася дана зустріч, подякував Віктору Корсаку за цікаву лекцію, слушні поради й настанови студентам та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Ольга Середа,

к.е.н., старший викладач

кафедри прикладної статистики та економіки праці