Арт-терапія в управлінні персоналом? Так!
Навчання
Субота, 13 грудня 2014, 18:42

foto 7 3Специфічні умови розвитку економіки України диктують необхідність у підготовці високопрофесійних мобільних фахівців, що є одним з визначних чинників високої конкурентоспроможності підприємств. Застосування нових креативних моделей управління персоналом є основою до їх розвитку як особистостей і професіоналів.

foto 6 8Тренінгові технології, що будуються  на володінні базовими теоретичними знаннями, є одним з інструментів розвитку креативності у майбутніх фахівців. Вони дають змогу визначити готовність до новацій, розвивають здатність мислити креативно, відкривають приховані творчі здібності і в кінцевому результаті дадуть змогу спеціалістам вирішувати найважливіші проблемні питання з найменшими витратами.

Саме тому 12 грудня 2014 року в Луцькому НТУ для студентів факультету бізнесу було проведено семінар-практикум «Креативність як інструмент розвитку персоналу». Ведуча заходу – Ольга Созонік – арт-терапевт, тренер, арт-коуч з досвідом роботи в міжнародних компаніях  та досвідом тренінгової діяльності в Європі, голова ВОГО «Корпорація щастя».

foto 5 13

В інтерв’ю перед початком семінару Ольга Созонік повідомила, що робота зі студентами в такому ключі передбачає використання мінімальних теоретичних знань та отримання максимально практичного досвіду з обов’язковим висловлюванням власних думок, підбиванням підсумків кожним учасником самостійно. «Арт-терапія – це розвиток особистості через творчість: малюнок, фото, танці, виготовлення ляльки тощо. Сьогодні ж будемо такими ж методами розвивати майбутній персонал. Цілі перед собою  необхідно ставити зажди, і кожній людині на цьому шляху важливо відчувати підтримку. Для цього й працює «Корпорація щастя»,  – розповіла психолог.

foto 1 59«Розвиток бізнесу в умовах змін вимагає від управлінців прийняття інноваційних рішень та сміливих кроків. Виникає потреба в нестандартних рішеннях та ефективному використанні ресурсів. Креативність – новий інструмент, котрий допомагає знаходити ресурси і потенціал, в той час як стандартний підхід вичерпує свої можливості», – зазначила координатор заходу, заступник декана факультету Неля Герасимяк.

Програма семінару-практикуму включала три етапи роботи. Учасники з’ясовували, що ж таке креативність, чи перешкоджає вона в житті, наскільки її вдається проявляти щодня та як проявити креативність у бізнесі. Наступними блоками роботи було опрацювання методик арт-терапії для цілепокладання «Карта цілі» (визначення індивідуальних можливостей у процесі досягнення цілей) та «Фрактали в командоутворенні» (діагностика командної взаємодії).

foto 4 27

Всі учасники семінару – майбутні фахівці у сфері бізнесу – після завершення заходу поділилися емоціями, побажаннями, стали дружнішими та впевнилися, що командна робота все-таки дає вищі результати.

Ірина Гаранчевська та Юлія Пустовіт, студентки першого курсу спеціальності «Економіка підприємництва» діляться своїми враженнями від участі.

Ірина: «Вважаю, що завдяки креативності можна досягнути більшого, яскравішого та сучаснішого ефекту на шляху до мети. Після кожної методики, проведеної професіоналом, ми робили висновки, які стосувалися такої складової повсякденного та професійного життя як креативність. Найцікавішою для мене виявилась методика цілепокладання «Карта цілі», завдяки якій я визначила, що я хочу через багато що пройти в житті, тому і не визначилася ще з глобальною метою. Саме цей метод психолога дав мені поштовх подумати над цим питанням».

Юлія: «На мою думку, креативність – це вміння створювати нові ідеї, нестандартно підходити до вирішення проблем. Саме креативність допомагає людині швидше та якісніше досягнути поставленої мети. Вважаю, що найкраще розкрила мої здібності методика арт-терапії «Фрактали у командоутворенні». Ця методика навчила мене співпрацювати, взаємодіяти у команді і показала, що абсолютно кожна людина може внести свій нестандартний, креативний та принципово новий вклад у командний процес».

В захваті від проведеного семінару і старшокурсники. Так, Антон Безносиков, студент п’ятого курсу спеціальності «Менеджмент інноваційної діяльності» зазначив таке: «Не зважаючи на напружений тиждень, і день зокрема, після семінару відчував себе повним енергії. Використання арт-коучем різних технік змусило поглянути на певні речі під іншим кутом зору, і навіть на себе самого. Найбільшим відкриттям для себе стала техніка «Карта цілі». Обговоривши семінар-практикум з колегами, після його закінчення, запропонували заступнику декана Нелі Герасимяк взяти на озброєння кураторам використані в семінарі техніки знайомства для першокурсників. На наше переконання, це дасть змогу швидше здружитися новоствореному колективу».

Учасники отримали сертифікат, що підтверджує участь в семінарі-практикумі. Зазначимо, що проведення таких тренінгів є одним з елементів переходу навчального процесу у ВНЗ на новий рівень розвитку.Деканат факультету висловлює подяку арт-терапевту Ользі Созонік за проведення креативного семінару для студентів.

Галина МИКИТЮК