Для студентів Луцького НТУ – рецепт успіху від Олександра Лазорка
Навчання
Понеділок, 08 грудня 2014, 08:30

foto 1 53Голова правління ПАТ «Укртранснафта», голова наглядової ради Луцького НТУ, кандидат технічних наук, держслужбовець, громадський діяч, людина з великим досвідом та авторитетна особистість Олександр Лазорко завітав до студентів факультету бізнесу. Зустріч відбулася з ініціативи деканату факультету 5 грудня 2014 року в рамках проведення відкритої лекції на тему «Диверсифікація джерел та маршрутів постачання нафти як запорука економічної безпеки країни».

foto 2 51Розпочав бесіду Олександр Лазорко з історії створення нафтотранспортної системи України та географії тих транзитів, які пролягають теренами нашої держави. На прикладі першого нафтопроводу «Дружба» було повідомлено про особливості логістики цього виду сировини. «Сьогодні основне завдання – це обійти режим транспортування з Російської Федерації. Саме тому наша держава співпрацює з такими країнами як Польща, Словаччина, Грузія, Азейбарджан. Для прикладу – участь в проекті «Сарматія», що отримав з боку ЄС статус пріоритетного значення і реалізується в рамках ЄНТК. Нам необхідно враховувати досвід країн Прибалтики при виході з енергетичної кризи», – зазначив запрошений.

foto 3 34Аудиторія, проектуючи події сьогодення (зокрема, ситуацію на сході держави, цінові дифузії на ринку пального) та враховуючи можливість прокладання трубопроводу на території Волинської області в близькому майбутньому, активно долучилась до діалогу з фахівцем. Йшлося в дискусії і про законодавство ЄС в енергетичній сфері, і про перевагу національної безпеки над економічним добробутом під час пошуку альтернативних шляхів транзиту нафти в обхід Чорноморських проток.

Насамкінець Олександр Лазорко, перша освіта якого є педагогічною, поділився зі студентами рецептом власного успіху: «Ламайте стереотипи про гроші, які відразу сиплються з неба і про те, що коли неможливо працевлаштуватися за фахом, то за іншу роботу і братися не варто. Варто, ще й як варто! Працюйте, адже чоловік успішний тоді, коли повністю може утримувати свою сім’ю. Шукайте себе, допоки не знайдете, допоки не утвердитесь».

Галина МИКИТЮК