Лекційне заняття почесного професора Луцького НТУ для «лідерів змін майбутнього»
Навчання

Foto t 125 листопада за підтримки декана факультету бізнесу Тараса Божидарніка та його заступника Надії Хвищун лекційне заняття для студентів Луцького НТУ провів доктор технічних наук Німеччини, а віднині – почесний професор Луцького національного технічного університету – доктор Ашраф Хамед.

Темою зустрічі зі студентською молоддю Луцького НТУ стала Європейська інтеграція з її проблемами та можливостями.

Проведення лекції було здійснено англійською мовою за участю перекладача.

Усі присутні в аудиторії мали можливість задати собі запитання про те, що означає для нашої держави Європейська інтеграція; згадати Угоду про асоціацію України з Європейським союзом; акцентувати увагу на важливій ролі молодих людей для становлення та впровадження інтеграційних процесів у всі сфери життя нашого суспільства; зупинити свою увагу на реформах, які вкрай необхідні нашій українській спільноті та актуальних проблемах сьогодення.

Лекційне заняття загалом набуло форми презинтації проекту, у результаті якого буде здійснено відбір активних студентів, які отримають можливість бути запрошеними до співпраці, що відбуватиметься у столиці нашої держави і триватиме протягом одного місяця.

Під час проведення лекції відбулася демонстрація слайдів із діаграмами, які наочно ілюстрували розглянуті в процесі заняття питання.

Доктор Ашраф Хамед неодноразово наголошував студентству на тому, що майбутнє має бути сформоване завдяки зусиллям молодого покоління людей.

Усі присутні студенти під час проведення лекційного заняття у черговий раз мали можливість переконатись у тому, що пріоритетом для співпраці з Європейським союзом є впровадження в дію стандартів європейського життя, яке здатне здійснити молоде покоління, враховуючи надбаний досвід своїх попередників; акцентували увагу на складових елементах логістики, які, на думку вченого, потребують позитивних зрушень і здійснення яких можливе шляхом упровадження кардинальних змін у чинному законодавстві; розглянули політичну частину асоціації, яка складається з трьох основних частин: демократії, верховенства закону та рівноправ’я людей і економічну складову асоціації, яка на початку передбачає вільний рух інвестицій, а надалі – безвізовий режим для громадян.

Цікавим для лектора було дізнатися думку присутніх в аудиторії студентів щодо їх ставлення до процесу Європейської інтеграції і вкотре наголосити на тому, що важливу роль у ньому відіграє саме молоде покоління: «Ви маєте силу молодих людей і саме вас можна назвати лідерами змін майбутнього» – із таким закликом звернувся до усіх представників молодого покоління почесний гість.

Foto 1Усі мали можливість згадати про переваги угоди про асоціацію України з Європейським союзом, які полягають у дії торгівельних преференцій та дізнатися про очікування європейців від представників молоді України, які повинні докласти чималих зусиль для розвитку своєї країни шляхом упровадження реформ, акцентувавши свою увагу на двох основних моментах: доброму управлінні та розподілі функцій, запам’ятавши при цьому одну важливу річ, за словами лектора, що європейський стандарт – це, для нашої держави на даному етапі її історичного розвитку, абсолютна зміна пріоритетів.

Наостанок усі присутні ознайомилися з переліком критеріїв, відповідність яким надасть можливість пройти стажування у Києві та задали свої запитання почесному професору.

Декан факультету бізнесу Тарас Божидарнік, після слів вдячності шановному гостю, висловив побажання про те, що ця співпраця триватиме у такому форматі й надалі і матиме плідні напрацювання у майбутньому.

Оксана Гринюк