«Гіркі жнива»: враження
Дозвілля
Написав Надія Хвищун
Неділя, 26 березня 2017, 20:29

unnamed12Нещодавно, із студентами-економістами відвідали луцький кінотеатр Прем’єр-Сіті, де переглянули нашумівший фільм «Гіркі жнива».

Примітно, що цей канадський фільм, який успішно пройшов в прокаті 45 країн світу, висвітлює складні для України часи. Події фільму розказують глядачам про кохання українського парубка Юрка та дівчини Наталки з невеликого хутора. Голод в квітучу Україну прийшов разом з ленінськими продзагонами та радянською владою. З 1927 року на Україні починає набирати обертів страшний маховик голодних смертей. Апогей геноциду радянської влади проти України прийшовся на страшні голодні 1932–1933 роки. І саме тоді розквітло кохання двох українських молодих людей Юрка та Наталки.

Особливо, вражає епізод фільму про те, як сталінські прихвостні вивозячи з села збіжжя, загубили один мішок з зерном. Голодні діти жменями запихають пшеницю в рот, але радянський офіцер батогом відганяє їх і зерно зкльовують ворони. Кінець фільму закінчується втечею закоханих і їх прийомного сина через річку Збруч.

Вони врятувалися, пронісши своє кохання через страшні роки, через смерті і арешти рідних. Саме любов до свого села, до батьків, до коханих, до своєї землі і була тим джерелом сили і незламності, яка допомогла українському народу вижити в часи лихоліття Голодомору.

Павлюк Людмила Вікторівна,

куратор груп ЕПм-51 та ЕПс-51