Екскурсія в Замок Любарта … або подорож у минуле
Дозвілля

foto1

28 вересня студенти кафедри прикладної статистики та економіки праці, група ЕК-11, на чолі з куратором доцентом Гордійчук А.І. відвідали з екскурсією замок Любарта, часто також використовують його альтернативну назву – «Луцький замок».

Екскурсія була дуже цікава, ми ходили на центральну вежу замку, всередині вежі є дві системи гвинтових сходів. Сама вежа розбита на кілька поверхів, майже на всіх є якісь експозиції. У вежі зараз експонуються копії давніх картин, гравюр із виглядом замку. Найстаріша з них – копія ікони першої половини XVIII століття. Тут також висять стародавні карти Волині. На верхніх поверхах – виставка старих ключів, замків, пляшечок, іграшок тощо.

foto2Були в музеї з староданіми книгами, який розмістився у колишній повітовій скарбниці будування початку XIX ст., має в колекції не тільки старі книги, а й реконструйовані старовинні друкарські верстати, один із них XVст., та інше. Експонуються книги XVIIXX ст. Одразу при вході до замку праворуч відкриті фундаменти князівського палацу.

Тут встановлено меморіальні дошки, одна з них зокрема повідомляє про з'їзд європейських монархів тут у 1429р. Далі за фундаментами розташована колишня канцелярія. Тепер це є Луцьким художнім музеєм. До колекції картин входять роботи художників Іспанії, Італії, Росії, Польщі, Англії, Франції, Австрії, України, Німеччини, які охоплюють XVI XXст., і налічує понад 300 робіт. Крім того, музей зібрав кілька сотень полотен сучасних українських художників.

3

6

7

Завітали  на «фабрику свічок», там можна не тільки придбати оригінальну свічку, а й замовити майстер клас і зробити самому свою свічку…

Отож, ми пишаємося, що маємо таке надбання з минулого, як замок Любарта, який вже давно став візитівкою нашого міста!!!

ст. групи ЕК-11

Шацька Катерина