Студенти говорили про економіку підприємства
Середа, 21 березня 2012, 19:41

55515–16 березня 2012 року на кафедрі економіки та підприємництва факультету бізнесу Луцького національного технічного університету відбувалася І Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Економіка підприємства: теорія та практика», в якій взяло участь 109 учасників із 23 вищих навчальних закладів України.
Робота конференції тривала у шести секціях:
«Підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу підприємства»,
«Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства»,
«Маркетинговий супровід ефективного функціонування підприємства. Конкурентоспроможність підприємств, їх продукції та послуг»,
«Фінансово-економічні результати діяльності підприємства»,
«Економічна безпека та антикризова діяльність підприємства. Нова парадигма податкової політики і розвиток підприємництва»,
«Розвиток підприємств: сучасні моделі, трансформація та реструктуризація».

Урочисте відкриття конференції відбулося 15 березня 2012 року об 11 год.  Конференція з питань економіки підприємства зацікавила і представників органів влади та керівників провідних підприємсв області. Так, заступник голови міської ради Луцька Василь Байцим зауважив, що особливо цікавиться ідеями молодих науковців щодо поліпшення ситуації на комунальних підприємствах обласного центру. Голова представництва Державного комітету України з регуляторної політики та підприємництва у Волинській області Олег Савчук розповів учасникам заходу про своє бачення основних передумов успішного розвитку бізнесу в області й Україні загалом та наголосив, що дуже  важливо, щоб молодь мала змогу само реалізуватися як у науковій роботі, так і у власному бізнесі.
Завідувач кафедри економіки та підприємництва факультету бізнесу ЛНТУ Любов Ковальська, презентувавши наукові доробки студентів спеціальності «Економіка підприємства», зазначила, що участь студентів в такого роду заході – шанс «показати себе», озширити кругозір, можливість «позмагатися» з колегами з інших навчальних закладів. Також, після свого виступу завідувач кафедри передала повноваження вести Всеукранську студентську науково-практичну конференцію одним з найкращих студентів-економістів, котрі активно долучилися до її організації та проведення.
Окрім зустрічі, розміщення, харчування та від'їзду учасників, оргкомітетом конференції були організовані культурно-пізнавальні заходи, котрі передбачали ознайомлення з історією м. Луцька (екскурсія старим містом та до Луцького замку) й екскурсія на провідні промислові підприємства Волині («Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» та ТзОВ «Кромберг енд Шуберт»), де учасники та члени журі мали змогу ознайомитися з особливостями виробничого процесу, побачивши застосування теоретичних знань та навиків на практиці.
За результатами виступів учасників І Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Економіка підприємства: теорія та практика» було визначено 8 переможців, що нагороджені дипломами 1, 2 та 3 ступеня.
І місце — Борисенко Лідія, Харківська національна академія міського господарства;

ІІ місце – Дика Марія, Луцький національний технічний університет;
ІІ місце — Карачевська Надія, НУ «Львівська політехніка»;
ІІ місце – Кривовязюк Лідія, Луцький національний технічний університет;

ІІІ місце – Кубриченко Надія, ДВНЗ «Національний гірничий університет»;
ІІІ місце – Чикор Олена, Луцький національний технічний університет;
ІІІ місце — Перит Михайло, ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім.Є.Храпливого»;
ІІІ місце – Рошкевич Владислав, Луцький національний технічний університет
Ще 10 учасників конференції були відмічені грамотами в трьох номінаціях:
 «За креативність у науковому дослідженні та активну участь у конференції » — Губені Софія (Львівський національний аграрний університет), Ткачук Аня та  Пасаман Наталія (Луцький національний технічний університет);
 «За інноваційний підхід у науковому дослідженні та активну участь у конференції» — Ханафьорова Інна (ДВНЗ «Національний гірничий університет»), Кучинська Наталія та Лемеха Аліна (Луцький національний технічний університет);
 «За прикладний характер  наукового дослідження та активну участь у конференції»  — Градова Олена (Волинський національний університет ім. Лесі Українки), Хвостенко Альона та Кравченко Тетяна (Академія праці та соціальних відносин ФПУ), Кінах Ірина (Луцький національний технічний університет)
Широка географія учасників та переможців свідчить про високу якість підготовки фахівців-економістів в країні в цілому. Приємно відмітити, що і представники технічних вузів стають кращими на всеукраїнських конференціях, що свідчить про доцільність підготовки фахівців зі спеціальності «Економіка підприємства» у технічних ВНЗ, що дозволяє поєднати технічні та економічні науки, які взаємодоповнюють одна одну.
Власне, проведення Всеукраїнських студентських науково-практичних конференцій є доброю практикою реалізувати себе як особистіcть, зустріти друзів, можливість безпосередньо пспілкуватися з відомими науковцями, спеціалістами та практиками.