Участь представників Луцького НТУ у семінарі щодо можливостей залучення коштів міжнародної технічної
Четвер, 31 липня 2014, 09:17

10351459 1509842602586022_2760475883640169469_n29 липня у приміщенні сесійної зали Волинської обласної ради відбувся інформаційний семінар, де були розглянуті можливості залучення коштів міжнародної технічної допомоги для соціально-економічного розвитку територій Волинської області. У даному заході взяла участь делегація факультету бізнесу разом із деканом Божидарніком Т.В.

У вступному слові перший заступник голови обласної державної адміністрації С. Кудрявцев розповів про стан залучення міжнародної технічної допомоги у Волинську область, зокрема 32 грантові проекти на 13 млн.євро та 4 інфраструктурні проекти.

Більш детальніше про наявні фонди та програми міжнародної технічної допомоги, кошти яких можна залучити для соціально-економічного розвитку області розповіли начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації А. Ломага та директор Волинського регіонального центру з інвестицій та розвитку А. Банера. Зокрема більш детально ознайомили, які є фонди і яким чином можна до них подаватися, які напрями проектів вони охоплюють, зокрема такі як «Польща-Україна-Білорусь», «Сприяння територіальному співробітництву країн Східного партнерства», «програма європейсбкого партнерства Матра», програми посольства США, міністерств зовнішніх справ Фінляндії та Естонії, програми Японії та ін.

Заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Г. Дика ознайомила присутніх із можливостями фінансування проектів соціально-економічного спрямування у рамках Державного фонду регіонального розвитку.

Також про практичні аспекти реалізованих проектів розповіла координатор обласного ресурсного центру громад І.Пащук, зокрема про стан реалізації в області проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Серед доповідачів, реалізації проектів, був координатор проекту Савчук П. з Луцького національного технічного університету, який є головою ГО «Волинська асоціація вчених та інноваторів». Зокрема був представлений проект, де в с. Грем'яче Ківерцівського району при координації проектної команди сформованої переважно з представників кафедри матеріалознавства та ПФКМ Луцького НТУ буде побудовано за грантові кошти ЄС сучасний водолікувальний корпус в рамках Програми прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Такий заходи є важливими для Волинської області як прикордонного регіону, оскільки спрямовані не лише для ознайомлення із можливостями грантових програм, а для активізації громадського середовища до реалізації суспільно важливих проектів.

Аспірантка факультету бізнесу Луцького НТУ Вікторія Левчук