На факультеті бізнесу відбувся дискусійний клуб «Перше робоче місце: очікування та реалії»
Написав Nadin   
Вівторок, 30 травня 2017, 09:21

1 800x450 yik

26 травня 2017 року на факультеті бізнесу за організаційної підтримки кафедри економіки відбулося засідання дискусійного клубу «Перше робоче місце: очікування та реалії», в якому взяли участь заступник декана факультету бізнесу Юрій Фесіна, викладачі кафедри економіки, студенти груп УП– 21, УП–31, МО–31, ЕКс – 11, а також запрошені гості: Юлія Харічкова – начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості та Валерій Воробей начальник відділу Луцького центру зайнятості, Марія Шевчук – менеджер з персоналу ТОВ ArtefaktSt – випускниця магістратури Луцького НТУ за спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці».

Заступник декана факультету бізнесу Юрій Фесіна у вступному слові привітав учасників з відкриттям дискусійного клубу та побажав плідної роботи за даним напрямком.

Завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий наголосив на актуальності вирішення проблеми працевлаштування молоді в умовах висококонкурентного ринку праці на кваліфіковані посади фахівців економічного профілю. Тому отримання першого робочого місця за спеціальністю має важливе значення для подальшого підвищення кваліфікаційного рівня молодого спеціаліста. Але, на жаль, не завжди наші очікування співпадають з реаліями сьогодення, тому уже сьогодні студенти другого та третього курсів повинні готувати себе до майбутньої професії.

2 800x450

 

Розпочала дискусію доцент Ірина Шубала, наголосивши, що не слід при працевлаштуванні на перше робоче місце значну увагу акцентувати на високому рівні заробітної плати, адже молодь після закінчення вищих навчальних закладів немає необхідного практичного досвіду, який відображав би її компетентність в тому чи іншому напрямку роботи. Вона зауважила, що слід прагнути до самовдосконалення, займатися активним вивченням іноземної мови, що дасть можливість претендувати на більш високооплачувану роботу в перспективі.

3 561x800

Марія Шевчук – менеджер з персоналу ТОВ ArtefaktSt розповіла, що після закінчення вищого навчального закладу наступає момент вибору першого робочого місця. ЇЇ історія працевлаштування розпочиналась з мережі супермаркетів «Сільпо», куди вона прийшла працювати у відділ кадрів. Завдяки наполегливій праці та бажанню розвиватись її кар’єра досить стрімко рухалась вперед і згодом вона посіла посаду заступника керуючого супермаркету «Сільпо» у Луцьку. Згодом, зрозумівши, що максиму в даній компанії вже досягнуто, а робота виснажує її та не приносить морального задоволення, вирішує рухатись далі. Це стає приводом до пошуку нового робочого місця, яким серед низки хороших пропозицій вона обрала роботу в Артефакті, яка є досить цікавою та креативною, сприяє постійному самовдосконаленню. Марія наголошує, що необхідно працювати над собою та не боятися жодних змін і знову ж не завищувати свої очікування у рівні заробітної плати. Головне, щоб роботодавець побачив у вас перспективу, а тоді ви отримаєте максимальну віддачу від своєї праці.

4 800x450   po

Начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості Юлія Харічкова у своєму виступі відмітила про необхідність зустрічей в такому форматі, адже таке спілкування дає можливість донести офіційну інформацію про наявність вакантних місць у місті Луцьку та підвищити економічну активність молоді.

Вона наголосила, що на сьогодні найбільшим попитом користуються фахівці, які здобувають профтехосвіту за робітничими професіями. Роботодавці готові платити досить високу заробітну плату – в межах 4500 – 15000 грн. Фахівець наголосила на нововведеннях у міському центрі зайнятості, адже тут практикується запис відео резюме, яке набуває популярності, за допомогою даної послуги роботодавцям легше за візуальними образами оцінити поведінку та риси характеру потенційного працівника. На завершення Юлія Харічкова побажала присутнім, щоб вони ніколи не були клієнтами Луцького міського центру зайнятості, а омріяна робота приносила моральне та матеріальне задоволення.

5 800x450

Валерій Воробей акцентував увагу присутніх на переліку вакантних місць, які наявні на сьогоднішній день на ринку праці міста та області й назвав діапазон рівнів оплати праці, а також повідомив, що розважальний центр «Промінь» готовий працевлаштувати значну кількість молоді за гідну оплату праці та без досвіду роботи. Він відмітив, що головним для сучасної молоді є бажання працювати та використовувати всі можливості, щоб постійно розвиватися.

 

Надалі тривали цікаві та змістовні дискусії між учасниками щодо проблем вибору першого робочого місця, розміру заробітної плати, яку бажають отримувати молоді спеціалісти, допомоги з боку держави для сприяння працевлаштуванню молоді, ролі системи освіти у підготовці висококваліфікованих спеціалістів відповідно до потреб ринку праці, напрямів використання сучасних персонал-технологій для пошуку додаткового заробітку студентами у вільний від навчання час.

 

Підбиваючи підсумки, модератор дискусійного клубу доцент Ірина Шубала подякувала гостям та студентам за цікавий та конструктивний дискус і висловила впевненість, що всі надії та сподіванням молоді щодо отримання високооплачуваного першого робочого місця за обраною спеціальністю обов’язково здійсняться.

Ірина Шубала

доцент кафедри економіки

 

 

 

 

 

Поділись з друзями

 

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.