З ПЕРШИМ 50-ЛІТТЯМ, ЛУЦЬКИЙ НТУ!
Написав Надія Хвищун   
П'ятниця, 16 вересня 2016, 19:53

QIP Shot - Screen 115Масштабне урочисте дійство для студентів, викладачів, працівників, випускників, гостей та усієї громадськості міста презентував Луцький національний технічний університет 9 вересня з нагоди 50-річчя своєї діяльності.

Розпочалася програма урочистою ходою особового складу кафедри військової підготовки Луцького НТУ. Сорок новобранців крокували з оркестром від Замкової площі до Театрального майдану, де, незважаючи на неймовірно спекотну погоду, зібралися сотні учасників та глядачів свята. Як справжні знаменитості, першокурсники Луцького національного технічного університету на чолі з деканами пройшли через арку з квітів червоною доріжкоюпід спалахи фотографів.

Ректор Луцького НТУ Петро Савчук першим привітав молоде покоління. «Відкривайте нові можливості та реалізовуйте свої мрії, плани. І щоб у нашому університеті ви стали кваліфікованими фахівцями, які розвиватимуть неньку Україну та робитимуть її могутнішою. В добру путь, дорогі колеги та студенти!», – виголосив Петро Савчук.

Благословив на успішне навчання першокурсників митрополит Луцький та Волинський Михаїл. «Дякую за те, що як справжні патріоти ви обрали для свого майбутнього український виш. В цьому ваша гідність і любов до рідної землі. Хай Господь дарує вам добре навчання під мирним небом», – зазначив митрополит. Духовенство помолилось за здоров’я студентів та освятило їх водою.

З напутнім словом звернувся до студентів голова Волинської облради Ігор Палиця. Він зазначив, що пріоритетом для молоді мають стати знання і вміння, а не сам факт отримання диплому. «Я зацікавлений у тому, щоб волинські імена були записані у світову наукову літературу. Багато читайте, сумлінно вивчайте іноземні мови та технічні дисципліни, бо це – ваше майбутнє. Проте не забувайте і про студентське життя – воно невід’ємне від навчального процесу», – зазначив Ігор Петрович.

Директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров передав присутнім вітання від міністра Лілії Гриневич: «Вона пишається студентами, які обрали Луцький НТУ. Адже цей університет – один з найбільш динамічних навчальних закладів, що стрімко розвиваються. Нехай роки навчання в технічному університеті стануть для молоді путівкою в успішне майбутнє!»

Привітав першокурсників і міський голова Микола Романюк, який побажав успіхів у навчанні, реалізації задумів та ефективного використання здобутих знань для розбудови Української Держави. З вітальним словом до колективу технічного університету звернувся ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан, який висловив сподівання, що всі присутні обов’язково зберуться разом через 50 років відзначити вже столітній ювілей Луцького НТУ.

Вітали університет художніми номерами військовий оркестр Луцького прикордонного загону, учасник АТО, Заслужений артист України Адам Горбатюк, чоловічий квартет «Лучано», переможниця численних пісенних конкурсів, студентка факультету будівництва та дизайну Наталія Круковець. І вперше, на честь 50-річного ювілею Луцького НТУ, у виконанні Сергія Герцика та Уляни Томчук зазвучав новий Гімн Луцького національного технічного університету.

Оригінально долучились до ювілейних привітань старшокурсники вишу: одразу після виступу почесних гостей у небо злетів безпілотник, який «розіслав» присутнім листівки з побажаннями (конструктор безпілотника –доцент кафедри технічної механіки, авіамоделіст Олексій Приходько), а самі студенти вишикувались на площі у формі числа 50.

Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав життя за Україну під час Революції Гідності та війни на сході. А першокурсниці-курсантки поклали квіти до стели загиблих героїв.

Опісля посвяти в першокурсники у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка розпочалось урочисте засідання вченої ради Луцького НТУ. Кожен присутній мав змогу ознайомитись з історією навчального закладу, який пройшов складний шлях від філіалу до університету. Хвилиною мовчання зал вшанував пам’ять тих, хто доклав максимальні зусилля для становлення Луцького НТУ, та не дожив до ювілею.

«За 50-річний шлях наш навчальний заклад став авторитетним науковим центром, який випустив у світ не одне покоління компетентних інженерів, керівників, підприємців, науковців. Наш пріоритет – це студент і випускник», – наголосив ректор університету Петро Савчук у вітальному зверненні до колег та гостей.

Вітати волинських технарів з першим 50-літтям прибули народні депутати Ірина Констанкевич та Юрій Савчук, а також представники місцевої влади – голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, заступник Луцького міського голови Андрій Киця, начальник обласного управління освіти, науки та молоді Людмила Плахотна. Посадовці вручали відзнаки, подяки і грамоти кращим викладачам та працівникам Луцького НТУ від державних установ різних рівнів.

На відзначення ювілею було запрошено і численних представників бізнесово-економічних структур, серед яких чимало вихованців політеху. Адже за півстолітню історію Луцький НТУ дав путівку у життя близько 50 тисячам випускників – фахівців різних галузей економіки як Волині, так і цілої країни. Щиро ділились спогадами зі сцени ветерани навчального закладу – колишній декан Луцького загально технічного факультету Київського автодорожнього інституту Іван Орєховський, колишні викладачі Людмила Стрільчук та Леонід Пашинський.

Своєрідною «родзинкою» урочистої вченої ради стали виступи творчих колективів. Зокрема, камерного оркестру «Кантабіле» під керівництвом народного артиста України Товія Рівця, чоловічого вокального квартету «Акорд», ансамблю народної музики «Волиняночка». Порадували публіку майстерністю вихованці школи козацького гарту «Герць», керівником якої є студент факультету бізнесу Роман Ковальчук, а найбільш приємною несподіванкою для гостей стало пісенне вітання від першокурсника з Нігерії Аруваджойє Еліджаха.

А на першокурсників та всіх охочих вже з обідньої пори чекала неофіційна частина святкування #LNTU_FeastDay, яку організувало та провело на території університету студентське самоврядування.

Фестиваль «#LNTU_FeastDay» поєднав у собі найрізноманітніші види студентського дозвілля: захоплюючі інтелектуальні («Camel Up. По верблюда», «Діксіт», «Дженга», «Мафія», «Твістер» та «Крокодил» тощо),лицарські бої, виступи гуртів «Key Of The Air», Doriana LubArt, «Twice a week», «KOLO», неймовірне Fire Show, кіноперегляд фільму «Розумник Вілл Хантінг». Козацьке стрілецьке братство до дня народження Луцького НТУ підготувало виставку зброї та пригощало гостей смачним кулішем.

Найцікавішою подією для першокурсників був квест, який став чудовою можливістю дізнатись про всі важливі місця в університеті, навчитись шукати потрібну аудиторію та довідатись про потаємні закутки університету.

Незважаючи на спеку, молодь розважалася на свій смак. Зазначимо, що учасниками заходів були не лише студенти політеху, а й гості зі СНУ імені Лесі Українки, що дуже порадувало організаторів та урізноманітнило молодіжне спілкування.А вечір Студентської ради зібрав досить охочих для майбутньої роботи студентського самоврядування в Луцькому НТУ.

«Цей день був дуже важливим для команди Студентської ради, адже ми вперше в новому складі організували таку масштабну подію,– розповіла після завершення фестивалю голова студентського самоврядування Ірина Гаранчевська.– Зараз я з гордістю можу сказати, що дійство пройшло на «ура» і стало поштовхом до нових дій та звершень!»

Ось таким яскравими подіями запам’ятається кожному викладачу, студенту, працівнику Луцького національного технічного університету їхнє спільне свято, яке є результатом наполегливої, самовідданої праці, майстерного наставництва та мудрих рішень, великого натхнення та любові до своєї справи.

З першим 50-літтям, Луцький НТУ!

Фотозвіт

Галина Микитюк

Про нас в мережі:

https://vk.com/lntu_feastday

Луцький національний технічний університет днями відсвяткував своє 50-річчя

#LNTU_FeastDay: як це було.

ЛНТУ отримав «диплом бакалавра»: луцький ВНЗ святкує 50-річчя

Священики Волинської єпархії взяли у часть у відзначенні 50-річчя ЛНТУ

Оркестр, нардепи і чиновники: офіціоз до ювілею луцького «політеху»

Поділись з друзями

 

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.