Підсумки дискусійного клубу «Працевлаштування молоді як не від’ємний елемент процвітання України»
Написав Іванка Шевчук   
Вівторок, 24 травня 2016, 09:43

120 травня 2016 року на кафедрі прикладної статистики та економіки праці факультету бізнесу з нагоди святкування днів науки відбулося засідання дискусійного клубу, у якому взяли участь декан факультету бізнесу Надія Хвищун, викладачі кафедри прикладної статистики та економіки праці, студенти груп УП – 11, УП – 31, МО – 31, ЕП – 31, а також запрошені гості: Юлія Харічкова – начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості та Вікторія Врублевська – психолог молодіжного центру праці.

 Декан факультету бізнесу Надія Хвищун у вступному слові привітала учасників з відкриттям дискусійного клубу та відмітила, що дійсно на сьогоднішній день молодь стикається з багатьма проблемами при спробі працевлаштування, адже відсутність досвіду роботи для багатьох роботодавців є значним бар’єром при прийнятті молодого фахівця. Вона відмітила, що саме бажання всебічно вдосконалюватися та розвиватись дозволить студентами бути конкурентоспроможними на ринку праці нашого регіону та країни загалом.

Доцент кафедри прикладної статистики та економіки праці Ірина Шубала зауваж2ила, що на сьогоднішні день ринок праці нашої держави і Волинської області зокрема є праценадлишковим, що має досить негативний вплив на формування соціальної політики нашої країни. Саме молодь є вразливим сегментом ринку праці адже після закінчення вищих навчальних закладів значна частини молодих людей не має можливості застосування своїх знань, вмінь та навичок безпосередньо за фахом, що ставить під сумнів необхідність продовження навчання після здобуття середньої освіти. 

Начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості Юлія Харічкова у своєму виступі відмітила про необхідність зустрічей в такому форматі та з акцентувала свою увагу на правильності оформлення резюме. Адже саме з резюме роботодавець отримує початкову інформацію про претендента на вакантне місце. Вона відмітила, що слід вказувати в резюме всі свої попередні здобутки, які можуть допомогти влаштуватися саме на ту роботу яка вам підходить. Також було наголошено, що на сьогодні найбільшим попитом користуються фахівці, які здобувають профтехосвіту за робітничими професіями та зазначено, що за деякими професіями роботодавці готові платити досить високу заробітну плату – в межах 4500 – 6000 грн. 3

Також фахівець з працевлаштування безробітних відмітила, що у Волинському обласному центрі зайнятості проводиться чимало бізнес-тренінгів, навчань безробітних, а також надається підтримка при започаткуванні власної справи. Багато питань було поставлено студентами до фахівця з приводу вакансій, які є на сьогоднішній день та який рівень оплати праці в середньому по Волинській області. Досить цікаво було почути про те, на яких інтернет-сайтах можна шукати роботу. Юлія Харічкова також нагадала студентам, що в Луцькому НТУ працює центр ділового студента, де можна отримати чимало цікавої інформації. Багато уваги було приділено обговоренню чинного трудового законодавства щодо зайнятості населення та сприяння працевлаштуванню молоді.

В продовження цієї актуальної для молоді теми психолог молодіжного центру праці Вікторія Врублевська навела чимало прикладів щодо того, яких помилок припускаються молоді люди при спробі працевлаштування. Вона відмітила, що дійсно сьогодні роботодавці мають можливість широкого вибору майбутніх фахівців на молодіжному ринку праці, а тому саме правильність і креативність подання інформації та вміння презентувати себе «як досконалий товар» матиме позитивний кінцевий результат. Було відмічено той факт, що молодь – це та економічно активна частина населення країни, яка є досить мобільною та інформаційно обізнаною, що дозволяє їй швидко змінювати с4вої інтереси та робочі місця, але серед негативних наслідків, які мають вплив на формування саме молодіжного ринку праці слід виділити недосконалість законодавчої бази та невідповідність обсягів підготовки фахівців реальним потребам економіки. 

Надалі тривали цікаві та змістовні дискусії між учасниками щодо проблем вибору першого робочого місця, розміру заробітної плати, яку бажають отримувати молоді спеціалісти, допомоги з боку держави для сприяння працевлаштуванню молоді, ролі системи освіти у підготовці висококваліфікованих спеціалістів відповідно до потреб ринку праці, напрямів використання сучасних інформаційних технологій для пошуку додаткового заробітку студентами у вільний від навчання час.5

Підбиваючи підсумки, організатор дискусійного клубу доцент кафедри прикладної статистики та економіки праці Ірина Шубала подякувала гостям та студентам за цікавий та конструктивний дискус і висловила надію щодо продовження зустрічей в такому форматі, що дасть можливість попередити зростання рівня безробіття серед молоді та стимулюватиме студентів до саморозвитку та підвищення якісних показників навчання.

Завідувач кафедри прикладної статистики

та економіки праці, д.е.н., доцент

Олександр Шубалий

Поділись з друзями

 

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.