Нове поповнення студентської родини Луцького НТУ
Неділя, 09 вересня 2012, 08:16

1September30 серпня відбулося святкування Дня першокурсника Луцького національного технічного університету. Така подія, що відбувається напередодні початку занять, є доброю традицією. Саме у цей день 1502 абітурієнти вже на правах студентів прийшли на своє вшанування.

Лагідне серпневе сонечко подарувало тепло усім присутнім, ніби сама Волинь зраділа молоді з різних регіонів України, різних держав та континентів, які навчатимуться на нашій землі.  Саме Луцький НТУ посів сьому позицію серед 26 технічних ВНЗ нашої держави (такі дані рейтингу, складеного Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України опублікувала газета «Освіта України» у червні 2012 року).

…Мелодії додають урочистості події. І ось вже повільно пливе державний прапор України. Почесне право підняти його було надано кращим студентам Дарії Самольяновій (4-й курс машинобудівного факультету) – переможниці всеукраїнських конкурсів «Твій шанс», «Пісня буде поміж нас», Аліні Назаренко (5-й курс факультету екології і приладо-енергетичних систем) – Першій леді України – 2010 серед студентів у номінації «Місія доброї волі», Антону Безносикову (3-й курс факультету бізнесу) – переможцю загальноуніверситетських конкурсів студентських наукових робіт, Віталію Карпюку (2-й курс факультету екології і приладо-енергетичних систем) – відміннику навчання. Лунає гімн України. Майорить жовто-блакитний стяг. День першокурсника урочисто відкрито.

З вітальним словом до новоспечених студентів звернувся ректор Луцького НТУ, доктор технічних наук, професор Віктор Божидарнік. Він побажав молодим людям плідно і цікаво прожити наступні 4–6 років у стінах альма-матер та відбутися як фахівці і громадяни України.

Будь-яка країна, а Українане виняток потребує висококваліфікованих фахівців, здатних аналітично мислити, приймати відповідальні рішення, працювати задля розвитку суспільства, – зауважив Віктор Володимирович. – Щоб хлопці та дівчата могли проявити себе у науці, спорті, культурному і громадському житті в нас створено всі умови: лабораторії, обладнані сучасним устаткуванням, бібліотека з читальними залами, в тому числі електронними, стадіон, спортивні зали з тренажерами, басейн… Є можливість стажування на провідних підприємствах, як вітчизняних, так і зарубіжних, а також вищих навчальних закладах Європи з перспективою отримання диплому про вищу освіту, що визнається країнами Євросоюзу.

Молоде поповнення Луцького НТУ також привітали шановані гості – перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук, голова Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський. Депутат Верховної ради України, засновник благодійного фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця підкреслив, що найважливіше – це знання, тож вчитися потрібно все життя. Цю думку розділяє і керуючий Волинською єпархією УПЦ КП митрополит Луцький і Волинський Михаїл: «Не забувайте філософського вислову «Істина на виріст»! Гадаю, корисною буде і притча про таланти… Тож бажаю вам не закопати у землю свій талант, даний Богом при народженні, а як мінімум його подвоїти, навчаючись у Луцькому національному технічному університеті».

А для протоієрея  Рустіка Капауза, ректора Волинської духовної семінарії цей день символізує симбіоз мудрості і молодечого потенціалу. Тож надзвичайно важливо, аби молоді люди стали не лише фахівцями своєї справи, а й духовно багатими особистостями.

1

Що думають про свято самі першокурсники та чому обрали для навчання саме Луцький НТУ?

Студент першого курсу ФЕПЕСУ Ігор Микитин каже, що обрав цей навчальний заклад, бо сподівається по закінченні університету без проблем знайти роботу за фахом і отримувати гідну зарплату. А Юлія Бондарук, яка вступила до факультету будівництва та дизайну, сподівається здобути міцні знання, професійні навички, продовживши родинну традицію (саме Луцький НТУ закінчили її брат і сестра).

…А свято продовжили елегантні танцюристи ансамблю «Deja Vu», які завжди заворожують глядачів та викликають бурхливі оплески. Цікавими виявилися жартівливі «заповіді» щодо студентського життя від старшокурсників.

Вже стало традицією під час урочистої посвяти коли першокурсники присягають перед викладачами, батьками. Вони обіцяють бути гідними громадянами України, сумлінно вивчати історію держави, українську мову… Це, мабуть, найурочистіша мить свята. Лунає гімн студентів «Гаудеамус».

А ось несподіванка. Народний фольклорний ансамбль «Намисто» представляє обжинковий обряд «Віншування першокурсників». Хлопці та дівчата із задоволення смакують запашним короваєм, який спекли учасники цього колективу.

2

За мить у небо злітають літери «ЛНТУ», складені з кольорових повітряних кульок.

Урочиста частина Дня першокурсника закінчилася. На факультетах їх чекало вручення студентських квітків. День посвяти першокурсники запам’ятають назавжди. Попереду в цих щасливих усміхнених юнаків і дівчат найкращі студентські роки. Наскільки вони будуть змістовними і плідними, залежить від них самих. Хай кожен день студентського життя буде яскравим і цікавим, а вогонь знань не згасає в їхніх серцях на довгі роки.

Наталія Сумська

Фото Олега Лук’янця