ПЕРСПЕКТИВИ ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
П'ятниця, 13 березня 2015, 11:48

IMG 9679Сучасні процеси реформування економіки в контексті адміністративного управління країною обговорювалися 11 березня в Волинській ОДА під час круглого столу «Можливості розвитку малих громад в умовах децентралізації влади», організованого ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», в якому взяла участь доцент кафедри економіки та підприємництва Луцького НТУ Юлія Волинчук.

Основна мета проведення реформи – забезпечити спроможність органів місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення в інтересах жителів громади. Тобто, децентралізація виступає однією із форм розвитку демократії та дозволяє мобілізовувати населення до вирішення власних проблем та захисту інтересів громади. У таких умовах все більшої ваги набуває підвищення рівня громадської активності та інтересу членів територіальних громад до безпосередньої участі у вирішенні місцевих проблем, що безпосередньо стосується реалізації концепції сталого місцевого розвитку і вивчається магістрами факультету бізнесу Луцького НТУ в рамках дисципліни «Сталий місцевий розвиток».

IMG 9689Спікерами заходу, серед яких Олександр Пирожик (перший заступник голови Волинської обласної ради), Андрій Крупник (Голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення), Валентин Малиновський (проф. СНУ ім. Лесі України), Петро Лавринюк (президент Волинського інституту Підтримки та розвитку громадських ініціатив) тощо, піднімалися досить цікаві та актуальні питання щодо:

-       ролі громади в умовах децентралізації;

-       викликів та ризиків для влади і громади у процесі трансформації;

-       ролі і умов діяльності органів самоорганізації населення;

-       механізмів впливу громадян на владу в умовах децентралізації;

-       об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в умовах реформ та чимало інших.

Відзначалося також, що Волинь є успішним пілотним регіоном щодо співпраці і розвитку органів самоорганізації населення, а тому має гарні перспективи в реалізації новітніх положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що вступив в силу на початку лютого 2015 року і передбачає добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст з дотриманням принципів конституційності та законності, добровільності, економічної ефективності, державної підтримки, повсюдності місцевого самоврядування, прозорості та відкритості, відповідальності. Підкреслювалось, що цей процес не може бути простим, адже нині лише близько 30% населення готові активно долучитись і сприяти діяльності подібних об’єднань, але зазначений напрям реформування є безальтернативним за умови руху до європейського співтовариства.

Юлія Волинчук,

к.е.н., доцент кафедри економіки та

підприємництва Луцького НТУ

Поділись з друзями

 

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.