Враження про наукове стажування в університеті Португалії
Наукові досягнення

QIP Shot - Screen 02255Студенти та викладачі Луцького національного технічного університету мають змогу навчатися та проходити стажування в Політехнічному Інституті Браганси (Португалія). До 15 груднястуденти усіх спеціальностей можуть подати документи на семестрове навчання до португальського вузу

Викладачі Луцького НТУ, які мають контакти спільні наукові вподобання з португальськими колегами мають змогу пройти двотижневе наукове стажуваннята ознайомитися із закладом, його організацією та історією; відвідати лекційні та практичні заняття, методичні майстер-класи; спільно провести наукові дослідження і підготовити наукові публікації; зустрітися з колегами; обговорити спільні проекти.

s b 1Враженнями від двотижневого наукового стажування в Політехнічному Інституті Браганси ділиться завідувач кафедри економічної теорії та міжнародної економіки Лариса Савош: «Браганса – це невелике, але дуже гарне і затишне місто (близько 20 тис.жителів) на півночі Португалії. Політехнічний Інститут Браганси (IPB) – це сучасний і дуже прогресивний вищий навчальний заклад, в якому навчається близько 7000 студентів, з них близько 13% — іноземні студенти. Вражає те, що в інституті бачиш представників різних рас і національностей.

З перших хвилин перебування була вражена площею, яку займає IPB, великою кількістю корпусів. Під час екскурсії інститутом мала можливість побачити навчальні аудиторії із мультимедійним обладнанням та автоматичною системою контролю присутності, різнопрофільні лабораторії із сучасним обладнанням, бібліотеку, кімнати для роботи і відпочинку викладачів, кафетерій, їдальню, ресторан. Португальські колеги познайомили мене із організацією роботи інституту. Вразило те, що документообіг майже повністю автоматизований: робочі програми, методичне забезпечення, журнали відвідування, відомості, інші документи заповнюються лише в електронному вигляді. Кафедра обєднує лише професорів за науковими спеціальностями і не має обслуговуючого персоналу. Професори націлені лише на викладацьку і наукову роботу. Була вражена тим, наскільки ефективно використовуються навчальні корпуси: навчання проводиться у три зміни, я бачила студентів в університеті і в 9 годині ранку, і в 10 годині вечора.

s-b- 1Під час наукового стажування відвідала: лекційні заняття з «Економетрики» професора Нуно Філіпе та «Відновлювальної енергетики» професора Луіса Рібейро; семінарське заняття «Фінансовий облік» професора Жозе Карлоса; методичний семінар «Підготовка кваліфікаційних робіт» професора Луіса Кости; тренінг професора Августи Веіги в рамках проекту «Емоційний інтелект». Усі заняття були цікаві і особливі. Студенти готували презентації за опрацьованим самостійно матеріалом, працювали в групах, розглядати дискусійні питання, разом з викладачами працювали над проблемними питаннями. Вразила активність і відповідальність студентів: жодного непідготовленого студента на усіх заняттях!

Мала можливість провести лекційні заняття з «Фінансової математики» для студентів англомовних курсів «Інвестиційні проекти» та «Відновлювальна енергетика та енергоефективність».

Займалася науковими дослідженнями з використанням наукової бази Політехнічного Інституту Браганси, результати яких планую опублікувати спільно з португальськими колегами.

Зустрічалася з представником ректорату Ольгою Падрао, деканом факультету технологій і управління професором Албано Алвесом, завідувачем кафедри механіки професором Жоао Сілва, фахівцем міжнародного відділу Наталією Сантос. На всіх зустрічах обговорювались питання розширення і активізації співпраці між Луцьким НТУ та IPB.

Під час перебування в Політехнічному Інституті Браганси відчула гостинність, уважність, чуйність, щирість і повагу своїх португальських колег.

s-b-2 2Справді радісним моментом була зустріч з нашими колишніми студентами Євгенієм Селівончиком та Оленою Долід. Приємно було почути про їх успіхи у навчанні і житті! Щиро тішуся їх наполегливістю і цілеспрямованістю і бажаю здійснення усіх задумів!

Виконавши програму стажування, я мала можливість не лише підвищити свій науково-методичний рівень, а й поспілкуватися із викладачами і студентами, познайомитися із історією, особливістю організації і традиціями Політехнічного Інституту, відвідати відомі історичні місця Браганси.

Щиро вдячна Віце-Президенту Політехнічного ІнститутуБраганси (Португалія) Луісу Мануелю Сантосу Паісу за запрошення на наукове стажування, а всім моїм португальським колегам за відкритість, приязнь, доброту, опіку, за безцінний досвід, який я планую використовувати у своїй професійній діяльності, і, звичайно, за яскраві і незабутні враження про Португалію, які назавжди залишаться у моєму серці!»

Надія Хвищун,

декан факультету бізнесу

P.S. Про міжнародні можливості в Луцькому НТУ інформацію можна отримати у відділі міжнародних зв’язків університету (ауд. 220, тел. 75-61-50, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ) та в деканатах факультетів.