Доктор Боб ванн де Вен: «Еволюція ролей в галузі управління освітою»
Міжнародна співпраця, гранти

d V D27 травня 2016 року за сприяння керівника Центру неперервного навчання Луцького НТУ проф. Олени Ковальчук для викладачів факультету бізнесу й факультету обліку та фінансів  презентував лекцію на тему «Еволюція ролей в галузі управління освітою» доктор Боб ванн де Вен, Президент голландського форуму з питань управління в галузі освіти, Нідерланди. Доктор Боб ванн де Вен володіє значним практичним досвідом в управлінні навчальними закладами на посаді директора та неодноразово був запрошений у навчальні заклади Нідерландів та Німеччини для вирішення існуючих управлінських проблем, як визнаний професіонал у даному питанні.

index3433Представлена лекція була спрямована на пояснення викладачам відмінностей образу лідера від посади управлінця. Зокрема, доктор Боб ванн де Вен наголошує, що головними якостями справжнього лідера є ентузіазм, цілісність (працівники повинні довіряти лідеру), теплота (коли лідер надихає і мотивує підлеглих), впевненість та спокійність (коли працівникам спокійно з лідером), справедлива твердість (лідер може бути жорстким та покарати винних, коли це справедливо необхідно).

Доктор Боб ванн де Вен пояснив, що справжній лідер на роботі:

-       впевнено визначає шлях та цілі навчального закладу

-       будує команди, які здатні вирішити поставлені перед ними завданням

-       є достойним прикладом для своїх підлеглих

-       користується повагою серед співробітників.

7 8
9 10

Боб ванн де Вен стверджує: «Управлінець керує організацією», а «Лідер змінює організацію» відповідно до нових технологічних тенденцій та викликів глобалізації.

Ефективний лідер в галузі освіти співпрацює з викладачами по навчальних і виховних питаннях, заохочує і нагороджує підлеглих, здійснює контроль за роботою вчителів, розвиває навички та професіоналізм викладачів.