Налагодження ділових контактів з республікою Латвія
Міжнародна співпраця, гранти

1 fМинулого тижня наша делегація відвідала з робочим візитом Латвійську республіку. Заступник голови Волинської ОДА Едуард Стоєв розповів представникам Ризької та Юрмальської дум, освітянських та бізнесових кіл про економічний та інвестиційний потенціал області. Жвавий інтерес у присутніх викликав, зокрема, туристично-рекреаційний напрям розвитку, на якому акцентував увагу начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Волинської ОДА Андрій Ломага.

Під час зустрічі, яка відбулася в посольстві України в Латвійській республіці, був підписаний договір про співпрацю між Луцьким національним технічним університетом та Інститутом менеджменту інформаційних систем (Латвія). Він передбачає здійснення спільних проектів у сфері освіти, культури, налагодження ділових контактів з науково-дослідними, консультаційними центрами, публікацію наукових та методичних статей у фахових виданнях обох країн, обмін студентами і аспірантами. Представники Латвійського сільськогосподарського університету, Ризького технологічного університету, Ризької міжнародної вищої школи економіки і бізнесу готові прийняти на навчання за магістерськими програмами студентів Луцького НТУ. Для іноземців з країн, що не є членами ЄС, вартість навчання орієнтовно складає 2400 євро на рік. У разі приєднання Луцького НТУ до міжнародної освітянської програми Еразмус Мундус, яку фінансує Євросоюз, українські студенти навчатимуться безкоштовно. Але крім бажання отримати диплом магістра в одній з країн Балтії, треба вільно володіти хоча б однією з наступних мов: у державних ВНЗ Латвії навчання відбувається латвійською та англійською, у комерційнихдо цього списку увійшла і російська.3 f

– Діалог між науковцями обох країн був плідним. Підписання договору про співпрацю є важливим у справі налагодження ділових контактів з зарубіжним ВНЗ, які готують фахівців за спорідненими спеціальностями, – вважає Олександр Бондарський, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ, представник освіти від Волині. – Таку співпрацю наш університет здійснює з 45 вузами Німеччини, Польщі, Іспанії, Великобританії. Це дає можливість молодим людям розширити свої знання у різних сферах діяльності, ознайомитися з різними підходами до навчання, вдосконалити знання з іноземних мов.

Латвійське агентство інвестицій і розвитку, латвійську торгово-промислову палату зацікавили альтернативні види палива, представлені волинськими бізнесменами та продукція з льону.

Наталія Сумська

Фото Олександра Кроліка