РЕЗУЛЬТАТИ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ З РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ТА ЇЇ РЕГІОНІВ
Конференції та конкурси

dsc 364011 – 12 жовтня у Луцькому НТУ відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи та пріоритети розвитку економіки України та її регіонів».  Захід ініційований Луцьким НТУ та проведений спільно з провідними науковими та освітніми закладами України, Німеччини, Польщі, Іспанії та Великобританії.

На конференції було представлено 235 доповідей, в яких презентовано власне бачення розвитку України у перспективі. Метою заходу, як зазначила  доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів Луцького НТУ Ірина Вахович, було забезпечення ефективного спілкування та обмін інформацією, обговорення проблем та окреслення перспектив розвитку України та її регіонів, а також ініціювання нових проектів з економічного розвитку, і ця мета, на думку учасників, досягнута у повному обсязі.
- В Україні  відбувається відновлення промислового виробництва нижчими темпами, ніж в країнах західної Європи, що спричинено, певною мірою,  неналежним інвестуванням зі сторони закордонних партнерів, які побоюються вкладати сюди гроші саме через недосконалість української законодавчої бази,— таку думку висловив польський гість, проректор Державної технічно-економічної вищої школи  у м. Ярослав Кшиштоф Рейман.

dsc 3596- Важливим елементом, на якому акцентував увагу доктор Курт Кльозе, професор Вищої школи Остфестфалії-Ліппе (Німеччина),— це насамперед досягнення регіональної однорідності, а не політичного союзу – це одна з провідних цілей розвитку Євросоюзу. Тому актуальним і для України стає формування гомогенного простору… Під час моїх щорічних відвідувань України протягом останніх десяти років, зазначив професор, приємно спостерігати, що тут повільно, але впевнено розвивається економіка.
Позитивні факти на підтвердження цієї думки навів начальник головного управління економіки  Волинської облдержадміністрації Олександр Блащук: — Для збалансованого розвитку Волинського регіону розроблене доповнення до Стратегії економічного і соціального розвитку області на 2004–2015 роки, де зазначені стратегічні пріоритети Волині з врахуванням Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Завдяки створенню Державного фонду регіонального розвитку, для Волині передбачені кошти на реалізацію інвестиційних проектів соціальної сфери. Згідно з прогнозними індикативними показниками, які довело нам Мінекономрозвитку, обсяг інвестування Волині на 2013 рік за рахунок цього фонду становить 104 млн.грн, з них 70% коштів розподілялися пропорційно до кількості населення регіонів України і 30% -  регіонам, де валовий регіональний продукт на одиницю населення становить менше 75% від середнього по Україні. Для вирівнювання розвитку регіонів Волинь отримає додаткові кошти, які будуть освоєні на будівництво об’єктів соціально — культурної  сфери і розвиток інфраструктури.
- Корисним, хоча і непростим виявився діалог, який відбувся у рамках заходу між представниками органів місцевого самоврядування та вченими – економістами, тож організатори проявили добру ініціативу і досягли конкретних результатів щодо налагодження подальшої конструктивної співпраці між усіма зацікавленими сторонами,— підкреслила вчений секретар Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м.Одеса) Ніна Хумарова.

- Напевно, я висловлю спільне бажання усіх українців, коли скажу що ми, батьки, хочемо, аби наші діти, онуки у рідній вітчизні почували себе комфортно, впевнено, незалежно від того, в якому регіоні України вони проживають,— таке сподівання висловили проректор з наукової та організаційної роботи Університету банківської справи НБУ (м Київ), доктор  економічних наук, професор Анжела Кузнєцова. –  У Глобальному індексі конкурентоспроможності, розрахованому у 2012 році, за показником РІВЕНЬ ОСВІТИ І НАВЧАННЯ з 142 країн Україна посідає 51 позицію (врешті — ми в аутсайдерах). Тобто на сьогоднішній день маємо хороший потенціал для  забезпечення інтелектуального , а  відтак й  економічного    розвитку. Але якщо найближчим часом не створимо гідні умови для навчання, праці українців, то можемо втратити обдаровану молодь, яка здатна стати елітою українського суспільства.

- Переважна більшість учасників конференції виступила проти поширеного стереотипу, що розвиток України – як справа лише влади. Своїми ідеями та конкретними пропозиціями вони довели, що у кожногоу владі, у бізнесі, у науціу кожного окремого громадянина є своя роль у розбудові конкурентоспроможності держави. І кожен з нас може цілком реально посприяти добробуту своєї країни,— коментує доктор економічних наук, професор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Петро Перерва.

- Основою політики економічного зростання на регіональному рівні має стати раціональне використання трудового потенціалу та виробничих ресурсів, максимальне сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, забезпечення раціонального використання навколишнього середовища,— вважає проректор з науково -педагогічної роботи Луцького НТУ, доктор економічних наук, професор, голова оргкомітету конференції Зоряна Герасимчук.— У вчених економічного сектору нашого університету слова не розходяться з ділом. Важливим є факт, що на економічні спеціальності конкурс серед абітурієнтів є одним з найвищих серед ВНЗ Волинського краю, причому переважна більшість молодих людей мають високі бали з ЗНО, а вступивши до Луцького НТУ активно включаються в навчальний процес. Для цього створені хороші умови: комп’ютерні класи обладнані сучасною технікою, в читальних залах бібліотеки можна знайти усю необхідну літературу. Авторами електронних підручників є наші викладачі, серед яких 50% становлять наші випускники, які після захисту кандидатських, докторських дисертацій присвятили своє життя навчанню молодого покоління. Щороку студенти, які навчаються на факультетах економічного профілю, стають переможцями всеукраїнських фахових олімпіад та конкурсів. Обдарована молодь має можливість пройти стажування на передових підприємствах, у вищих навчальних закладах Польщі, Німеччини, Іспанії, Великобританії, причому саме вихованці Луцького НТУ мають найкращий рівень бакалаврської підготовки серед іноземних студентів. А повернувшись на батьківщину, мають запрошення на роботу за фахом. Якщо хтось має наміри серйозно зайнятись наукою, має можливості проявити себе. В нашому університеті успішно функціонує вчена рада з захисту кандидатських та докторських дисертацій. Наведу і такий приклад. Виконуючи наукові дослідження у рамках держбюджетних тем, за останні три роки для розвитку Волинського краю вони заробили близько 630 тисяч гривень. А взаємокорисна співпраця з підприємствами Волині лише за цей рік поповнила державний бюджет на 65 тисяч гривень. До речі, у складі наукових груп аспіранти та студенти складають до 30%. Тож є реальна нагода проявити себе молодим амбітним людям, які мають бажання зробити щось корисне для Батьківщини та Волині зокрема.
dsc 3972

Учасники конференції за підсумками доповідей і аналізу дискусій з проблемних питань прийняли ряд рекомендацій щодо регіональної політики сталого розвитку та шляхів її удосконалення. Стратегічним завданням сучасної регіональної політики визнано формування ефективно функціонуючих регіональних ринків, для підвищення ефективності фінансової політики регіонального розвитку обґрунтована доцільність запровадження критеріїв оцінки її результативності, які дозволять стимулювати регіони до ефективного витрачання бюджетних коштів на основі використання диференційованого підходу до планування дохідної частини місцевих бюджетів.

…Гострота питань та жвава дискусія засвідчили активну життєву позицію учасників конференції та актуальність теми. А самостійно розроблені і презентовані кроки у протидії «опускання рук» під час світової кризи переконали, що найближчим часом на нас чекає багато цікавих проектів, які стимулюватимуть і науковців, і бізнесменів – все українське суспільство діяти, враховуючи той факт, що саме від цих спільних конкретних дій залежить наше майбутнє.Наталя Сумська

Поділись з друзями

 

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.